Oferta

Spawarka światłowodowa – (ang fusion splicer) – urządzenie służące do łączenia włókien kabla światłowodowego poprzez przetopienie specjalnie przygotowanych końcówek w łuku elektrycznym.

W dobie internetu i nieustannym rozwoju sieci komputerowych światłowód odgrywa niezwykle ważna funkcje. W raz z rozbudową sieci optycznych powstała potrzeba szybkiego i łatwego łączenia światłowodów.  Obecnie na rynku dostępnych jest dużo modeli spawarek, wiele z nich powstało w nieodległej przeszłości, są także producenci ze znacznie większą historią/doświadczeniem. Więcej w dziale spawarki.

Podczas spawania bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie włókien do procesu połączenia. Niezbędnym narzędziem każdego spawacza jest  obcinarka do światłowodów. Odpowiednio przygotowana obcinarka pozwala szybko i łatwo przygotować włókna do spawania, a co za tym idzie przyspiesza proces przygotowawczy. W naszej ofercie znajdą państwo najczęściej wybierane modele, pomożemy także w ich ustawieniu.

ELCT2-20A elektrody Fujikura FSM 50s 60s 70s electrodes CB-20 CB-16 blades CT-30 CT-20 CT-10 Materiały eksploatacyjne dla narzędzi . Dysponujemy także akcesoriami dodatkowymi. Wszystkie oferowane produkty są najwyższej jakości podzespołami, gwarantujemy trwałość i niezawodność podczas użytkowania.

W przypadku pytań proszę o kontakt pod nasz adres mailowy lub za pośrednictwem formularza w dziale kontakt.

miller_logo

Lider w produkcji narzędzi firma Ripley oferuje narzędzia do obróbki kabli światłowodowych oraz telekomunikacyjnych. W ofercie posiadamy najcześciej wybierane modele, jednak dostępne są wszystkie rodzaje oferowane  przez producenta (stronie producenta).

Cleaner W naszej ofercie znajdą państwo także narzędzia służące do utrzymywania czystości. W łatwy i szybki sposób pozwalają usunąć zanieczyszczenia. Więcej na temat narzędzi w dziale One Click Cleaners.

Top